Xavi tregon emrat e futbollistëve për derbin ndaj Real Madridit

Date:

Këta do të jenë lojëtarët që do të luajnë në derbin ndaj Real Madridit.

Barcelona ka zbuluar listën me futbollistët e grumbulluar për derbin e nesërm ndaj rivalit të përbetuar, Real Madridit, në kuadër të javës së 29-të në La Liga.

Xavi nuk do t’i ketë në dispozicion disa futbollistë për këtë përballje.

Ansu Fati, Samuel Umtiti, Sergi Roberto dhe Sergino Dest janë futbollistët që do t’i mungojnë Barçës.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

E keni dëgjuar super bashkëpunimim ” Oda në Gyrbet” nga Besim Zeqiri e Muhamet Gashi?

Ata janë artistë të njohur të folkut shqiptar, me...

Njihuni me Bajrush Berisha që solli në Ramazan “Mirësevjen Dashuri”

Ai është vetëm 22 vjeç por që kur ka...

Grubi: Ftoj edhe VMRO-në të kontribuojë në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të...

Flamur Rudi djali nga Prizreni që mendon për atmosferën e shqiptarëve në Gjermani

Ai është një djalosh bukurosh me origjinë nga Prizreni...