Poroshenko fton Biden në Ukrainë: Eja këtu dhe shiko çfarë po ndodh

Date:

Ish-presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko fton kreun e Shtëpisë së Bardhë, Joe Biden, që të shohë nga afër se çfarë po ndodh në Ukrainë.

“Miku im shumë i mirë i Ukrainës, Joe Biden, lideri i botës globale, i cili demonstron tani lidershipin, pse nuk vjen për ta vizituar këtë vend javën e ardhshme si një simbol i solidaritetit. Ky do të ishte një hap jashtëzakonisht i drejtë se e gjithë bota është bashkë me ne kundër Rusisë”, u shpreh Poroshenko.

Biden pritet të udhëtojë javën e ardhshme në Bruksel për të marrë pjesë në samitin e NATO-s më 24 mars.

Ndërsa e cilësoi Vladimir Putin një “maniak të çmendur”, Poroshenko bëri thirrje për rritjen e sanksioneve kundër Rusisë.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

E keni dëgjuar super bashkëpunimim ” Oda në Gyrbet” nga Besim Zeqiri e Muhamet Gashi?

Ata janë artistë të njohur të folkut shqiptar, me...

Njihuni me Bajrush Berisha që solli në Ramazan “Mirësevjen Dashuri”

Ai është vetëm 22 vjeç por që kur ka...

Grubi: Ftoj edhe VMRO-në të kontribuojë në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të...

Flamur Rudi djali nga Prizreni që mendon për atmosferën e shqiptarëve në Gjermani

Ai është një djalosh bukurosh me origjinë nga Prizreni...