GazetaMax
Sport

Xherdan Shaqiri gjen përsëri golin me Chicago Fire në MLS

Ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri ka shënuar përsëri goli me skuadrën e tij Chicago Fire në Mayor League Soccer (MLS).
Chicago Fire është mposhtur në shtëpi nga New York Red Bulls me rezultat të ngushtë 2-1, edhe pse ishin në epërsi gjatë pjesës së parë.
Goli i vetëm për vendasit u shënua pikërisht nga ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri, i cili kompletoi transferimin e tij nga Lyoni gjatë janarit.

Shaqiri u tregua i saktë duke shënuar nga penalltia për epërsinë e ekipit të tij 1-0.
Ky gol erdhi në minutën e 17-të të ndeshjes.
Vlen të theksohet se ky ishte goli i dytë për djaloshin gjilanas në MLS, teksa ka edhe dy asistime.

Related posts

Barcelona merr vendim të papritur për Coutinhon

e-max

Milan dhe Roma po i shkëmbejnë yjet

e-max

Bayern nuk po e mendon shkarkimin e Nagelsmann

e-max

Leave a Comment