Këta janë trajnerët më të paguar në Evropë, prinë Diego Simeone

Date:

Trajnerët më të paguar në Evropë, prinë Diego Simeone.
L’Equipe ka publikuar listën me trajnerët më të publikuar në futbollin evropian, saktësisht në ligat më të forta në Evropë.
Pagat më të larta të trajnerëve në Evropë duket se janë në Angli, por rekordi personal mbahet nga trajneri i Atletico Madrid, Diego Simeone.
Diego Simeone paguhet 3.3 milionë euro, dhe është larg trajneri më i paguar në Spanjë, duke lënë prapa Carlo Ancelottin me 910 mijë euro, dhe Marcelino të Athletic Bilbao me 500 mijë.
Në Gjermani, Julian Nagelsmann është më i paguari me 666 mijë euro, para Seoane me 416 mijë dhe Rose me 375 mijë.
Pep Guardiola ka një pagë prej 1.89 milion euro, kurse Jurgen Klopp dhe Antonio Conte kanë pagë prej 1.49 milion euro.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...

Shpenzim Beadini: Aktivitetet e fshehta ekonomike përbëjnë një fakt në jetën tonë të përditshme

Vlerësimin për aktivitetet e ekonomisë së fshehtë i konsideroj...