GazetaMax
Sport

Këta janë trajnerët më të paguar në Evropë, prinë Diego Simeone

Trajnerët më të paguar në Evropë, prinë Diego Simeone.
L’Equipe ka publikuar listën me trajnerët më të publikuar në futbollin evropian, saktësisht në ligat më të forta në Evropë.
Pagat më të larta të trajnerëve në Evropë duket se janë në Angli, por rekordi personal mbahet nga trajneri i Atletico Madrid, Diego Simeone.
Diego Simeone paguhet 3.3 milionë euro, dhe është larg trajneri më i paguar në Spanjë, duke lënë prapa Carlo Ancelottin me 910 mijë euro, dhe Marcelino të Athletic Bilbao me 500 mijë.
Në Gjermani, Julian Nagelsmann është më i paguari me 666 mijë euro, para Seoane me 416 mijë dhe Rose me 375 mijë.
Pep Guardiola ka një pagë prej 1.89 milion euro, kurse Jurgen Klopp dhe Antonio Conte kanë pagë prej 1.49 milion euro.

Related posts

Legjenda e Liverpoolit kritikon Mohamed Salahun për postimin e tij në lidhje me finalen ndaj Real Madridit

e-max

Reja: Me drejtuesit do të gjejmë zgjidhje për të ardhmen

e-max

Klubi i Christian Atsu thotë se nuk mund ta gjejnë në spitalin ku ai ishte dërguar, mes frikës se futbollisti nuk ishte në mesin e atyre që u gjetën nën rrënoja

e-max

Leave a Comment