Ylli i madh gjithnjë e më afër Milanit

Date:

Milan gjithnjë e më afër Origi, belgu pritet të ketë pagë prej 4 milionë eurove në ‘San Siro’.
Divock Origi me shumë gjasë do të mbrojë ngjyrat e Milan gjatë sezonit të ardhshëm.
Ylli belg është në muajt e fundit të kontratës së tij me Liverpool dhe deri më tani nuk ka shenja – as nga ai e as nga skuadra – për një rinovim të mundshëm kontrate.
Interesim për shërbimet e sulmuesit ka shfaqur skuadra e Milan, e cila tashmë është duke mbyllur marrëveshjen personale me të, transmeton lajmi.
‘TMW’ bën të ditur se ‘Rossoneri’ janë në ‘pole-position’ për të nënshkruar me Origi. 26 vjeçari do t’i bashkohet Milanit si lojtar i lirë.
Milan është dëshira primare e Origi. Në ‘San Siro’, lojtari pritet të ketë një pagë prej 4 milionë eurove për vit.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

E keni dëgjuar super bashkëpunimim ” Oda në Gyrbet” nga Besim Zeqiri e Muhamet Gashi?

Ata janë artistë të njohur të folkut shqiptar, me...

Njihuni me Bajrush Berisha që solli në Ramazan “Mirësevjen Dashuri”

Ai është vetëm 22 vjeç por që kur ka...

Grubi: Ftoj edhe VMRO-në të kontribuojë në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të...

Flamur Rudi djali nga Prizreni që mendon për atmosferën e shqiptarëve në Gjermani

Ai është një djalosh bukurosh me origjinë nga Prizreni...