Zbulohen detajet e kontratës së Kessie me Barcelonën

Date:

Franck Kessie raportohet se tashmë është lojtar i Barcelonës.
Mesfushori nga Bregu i Fildishtë, Franck Kessie ka arritur dakordimin me skuadrën e Barcelonës, ku do të luajë sezonin e ardhshëm.
Raportime nga Italia bëjnë të ditur se lojtari ka vënë firmën e tij në një kontratë me Barcën, dhe ditë më parë ka kryer edhe testet mjekësore.

Deri më tani mësohet se Kessie do të fitojë një pagë prej 6.5 milionë eurove për sezon te skuadra ‘Rossoneri’.
Mesfushori do të jetë te Barcelona për katër vite, pra deri në vitin 2026.
Barcelona siguron kartonin e Kessie falas, pasi lojtari bashkohet si lojtarë pa kontratë, pas përfundimit të sezonit.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Toyota po përgatit një veturë më të madhe elektrike

Toyota ka planifikuar të shtojë linjën e automjeteve elektrike...

Suedia synon të bëhet vendi i parë në Evropë “pa duhanpirje”

Suedia, e cila ka shkallën më të ulët të...

Tahiri: Kurti po eksperimenton me vendin, e ka harruar interesin qytetar për dialogun

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri të...