GazetaMax
Lajme

Zëdhënësi i VLEN, Murtezani e demanton Taravarin

Me siguri z.Ahmeti ju ka treguar, ne kemi një marrëveshje xhentëlmenësh, “VLEN” dhe BDI-ja, që nuk shkojmë me një Qeveri, që nuk i bënë ndryshimet kushtetuese. Një marrëveshje xhentëlmenësh. Dhe nuk ka dyshim për këtë se ndonjë parti shqiptare të mund bëhet pjesë e pushtetit.

Kështu është deklaruar Arben Taravari kandidati i kolaicionit “VLEN” për President, në debatin televiziv me kandidatin e Frontit Europian Bujar Osmani.

Ndërkaq, sot këtë prononcim të Taravarit e ka kundërshtuar Orhan Murtezani zëdhënësi i VLEN, i cili tha:

Koalicioni VLEN nuk ka asnjë marrëveshje, as me BDI as me Bujar Osmanin, sepse ata nuk kanë realizuar asnjë marrëveshje deri më tani.

Related posts

Nuk pritet mungesë e naftës apo derivateve të naftës, edhe çmimet do të jenë stabile

Gazetamax.mk

Catherine de Bolle: Europol ka bashkëpunim të mirë me Maqedoninë e Veriut

Gazetamax.mk

U shënua Dita ndërkombëtare e paqes: Paqja është çelësi për lirinë

Gazetamax.mk