Zelensky viziton ushtarët e plagosur: Ju jeni heronj

Date:

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelesnky ka vizituar ditën e sotme ushtarët e plagosur në një spital të Kievit. Bëhet me dije se ai i ka nderuar gjithashtu edhe me medalje.
Vizita e presidentit në spitalin e Kievit vjen ndërsa forcat ruse janë vetëm pak kilometra larg. Rreth 1,300 ushtarë ukrainas dhe 12,000 trupa ruse kanë vdekur që nga fillimi i luftës, sipas numrave nga qeveria dhe agjencitë e lajmeve të huaja.
Kujtojmë se Ukraina ka raportuar deri më tani 1,581 viktima civile, duke përfshirë 79 fëmijë. Midis tyre ishte gazetari fitues i çmimeve Brent Renaud, një ish-kontribues i New York Times i cili u vra nga forcat ruse pranë Kievit ditën e sotme.
e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Brend i ri i grimit nga artisti shqiptar Ernesti

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më...

Albiona Tasholli një asambleiste shembull, e guximshme dhe aktive

Albiona Tasholli,një asambleiste shembull në Komunën e Lipjanit,nga radhët...

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...