Zhvillimet e fundit, Investcorp’ e pranon ofertën e Elliott për blerjen e Milanit

Elliott kërkuan 1.1 miliard euro për shitjen e Milanit, ‘Investcorp’ thanë ‘PO’
Serioziteti i ‘Investcorp’ për blerjen e Milan është dëshmuar edhe në negociatat me Elliott.
Skuadra e Milan është gati të ndryshojë pronarët e klubit dhe pritet të bëhet skuadra më e pasur në histori të futbollit italian.
‘Investcorp’ janë kompania që duan të blejnë Milanin. Kjo kompani ka qendrën në Bahrein.
Sipas raportimeve të mediave italiane, Elliott kanë kërkuar 1.1 miliard euro për shitjen.
‘Investcorp’ thuhet të mos kenë bërë asnjë pyetje dhe asnjë kundërshtim. Ata kanë thënë ‘PO’ menjëherë.
Në rrjedhë të këtyre ngjarjeve sot pritet që Ivan Gazidis të jap dorëheqje nga posti i shefit ekzekutiv të Milan, për t’i hapur rrugë kompletimit të marrëveshjes për blerjen e Milan.
Milan sonte luan në gjysmëfinale të Kupës së Italisë ndaj Inter, kurse vazhdon garën edhe për titullin e kampionit në Serie A.

Të fundit në përqindje