Zidane afër goditjes së madhe, po e merr drejtimin e skuadrës së madhe evropiane

Zidane pritet të marrë drejtimin e skuadrës së madhe evropiane.
Zinedine Zidane me shumë gjasa do të rikthehet në zejën e trajnerit në edicionin e ardhshëm.
Tekniku francez nuk ka marrë drejtimin e asnjë skuadre që pas largimit nga Real Madridi, por një gjë e tillë pritet të ndryshojë së shpejti.
Sipas Le Parisien, francezi është në bisedime për të marrë drejtimin e Paris Saint-Germain.
Mauricio Pochettino do të largohet nga klubi francez në fund të këtij edicioni dhe zëvëndësuesi i tij pritet të jetë Zinedine Zidane.
Ai nuk ka drejtuar asnjëherë skuadër tjetër pos Real Madridit. Ai fillimisht mori drejtimin e spanjollëve në periudhën 2016-2018, kurse u kthye pas një viti 2019-2021.

Të fundit në përqindje