GazetaMax
BALLINA

Ahmeti në Tiranë takon ministrin e Brendshëm, Taulant Balla

Ministri i Punëve të Brendshme, Taulant Balla ka mirëpritur sot në Tiranë, kreun e Bashkimit Demokratik për Integrim, z.Ali Ahmeti

Për takimin, ka njoftuar kreu i integristëve.

Në “Facebook”, Ahmeti ka shkruar se shqiptarët në rajon nuk kanë qenë asnjëherë më mirë dhe ne duhet që bashkarisht të punojmë dhe të sigurohemi që Tirana, Prishtina dhe Shkupi të ecin me hapa të shpejtë.

Postimi i plotë:

Në Tiranë takova Ministrin e Brendshëm, mikun tim Taulant Balla, me të cilin diskutuam mbi zhvillimet në Shqipëri, Maqedoni të veriut dhe Kosovë.

Shqiptarët në rajon nuk kanë qenë asnjëherë më mirë dhe ne duhet që bashkarisht të punojmë dhe të sigurohemi që Tirana, Prishtina dhe Shkupi të ecin me hapa të shpejtë dhe të sigurt drejt Bashkimit Europian.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=910051873822269&set=a.465898708237590

Related posts

Spanja – furnizuesi i ardhshëm i Europës me energji?

e-max

Ministri Bekteshi i ndihmon Strugës dhe Ohrit, edhe të Dielën të punohet në vendet turistike

e-max

Grubi uron Ditën e Arsimit në Gjuhën Turke

e-max