GazetaMax
LIFESTYLE

Këto shenja horoskopi meritojnë një shans të dytë

Kur dikush nuk sillet mirë me ty, pyetja e parë që zakonisht i bën vetes është: A e meriton një shans të dytë? Në këtë pikë duhet të shqyrtojmë se kush është ai person dhe çfarë të ka bërë për ta merituar ose jo faljen tënde. Ndaj ne do t’ju ndihmojmë që të njiheni me pesë shenjat e horoskopit që meritojnë një shans të dytë:

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

DASHI

Ndërsa agresiviteti dhe konkurrenca e Dashit mund të bëjë që dikush t’ju kthejë shpinën përgjithmonë, nëse ndaloni të mendoni se çka do të thotë me të vërtetë, a mendoni se mund të jetoni tërë jetën tuaj pa një Dash? Me siguri jo. Dashi mund të jetë kokëfortë, mund të përmbysë një tavolinë nëse e mund në lojën me shah, por në fund Dashi bën çdo gjë për një shok dhe partner. Ju sfidojmë të gjeni një shenjë tjetër zodiakut që ju sfidon ashtu siç e bën Dashi.

VIRGJËRESHA

Virgjëresha ka disa dobësi të pafavorshme – duke qenë kritike dhe paragjykuese. Një person i kësaj shenje mund të jetë i vetëdijshëm se kur po e tepron, por kështu është personaliteti i tyre. Virgjëresha është mjaft e fortë për të pranuar se kur ka gabuar dhe e vetëdijshme për ta kuptuar sesi e ka djallosur punën, dy gjëra që nuk janë të lehta për shumicën e njerëzve. Për këto arsye Virgjëria meriton një shans të dytë.

BRICJAPI

Nëse Bricjapi ju lëndon, kjo ndodhi vetëm për shkak të prioriteteve të tyre. Si një shenjë që ushqen ambicie dhe përgjegjësi, nganjëherë ato mund të bëhen tepër të përqendruara në këto gjëra dhe të harrojnë se çfarë do të thotë të bësh një hap pas dhe të sillesh si njeri. Mos ngatërroni ftohtësinë e Bricjapit me indiferencën; ata thjesht po përpiqen t’i mbajnë ato së bashku dhe të vijojnë jetën e tyre, diçka që është një sukses për shumë prej nesh.

PESHORJA

Sipërfaqësore, e lodhur dhe me gjasë të shesë fëmijën e parë për një Rolex, Peshorja e bën këtë sepse nuk arrin të dallojë të mirën nga e keqja. Po, është gabim të shesësh një fëmijë për një Rolex, por nëse ora është për një mik të dashur, a mund të jetë me të vërtetë një zgjedhje e gabuar? Të paktën ky është mendimi i Peshores. Në thelbin e tyre, ata vetëm duan t’i bëjnë njerëzit të lumtur, të jenë rreth gjërave të bukura dhe të notojnë në një det bukurie me të gjithë ata që duan. Pra, nëse Peshorja vendos ta shesë fëmijën tuaj për një orë, sepse ata nuk kanë një fëmijë të tyren, jepini një shans të dytë. Në fund të fundit orën ta dha ty apo jo!

UJORI

Ujori është i mirë në shumë gjëra dhe një nga këto gjëra është të thyejë zemrat. Por nuk është faji i tyre. Ndryshe nga shumica e shenjave të horoskopit, Ujori jeton në një botë larg realitetit dhe për këtë nuk vepron gjithmonë si ata që janë nga ky planet. Ai kujton se janë të gjithë njësoj si vetja ndaj dhe nuk ka qëllim të keq. Ujori është shenja që meriton një shans të dytë.

300x250

Related posts

A ndihmon uthulla e mollës të humbisni peshë?

e-max

Metoda e zgjimit nga gjumi më e mirë se me kafe: Rutina prej 90 sekondash të cilën e praktikon edhe Victoria Beckham

e-max

Konsumimi i rregullt i një ushqimi mund të zvogëlojë rrezikun e disa sëmundjeve

e-max