Ancelotti pranë shkarkimit? Tifozët e duan zëvendësimin e tij me ish-mesfushorin spanjoll

Date:

Tifozët kundër Ancelottit, e duan zëvendësimin e tij me ish-mesfushorin spanjoll.
Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, thuhet se është nën presion pas debaklit që pësoi në “El Clasico”, duke u mposhtur 0:4 nga Barcelona në “Santiago Bernabeu”.
Tifozët e Realit janë kthyer kundër trajnerit italian, pavarësisht se ai po udhëheq skuadrës sigurt drejt titullit kampion dhe ende është në garë në Ligën e Kampionëve.
Tifozët madrilenë janë duke kërkuar që në pozitën e trajnerit të emërohet Xabi Alonso, transmeton Gazeta Express.
Sipas gazetës spanjolle “AS”, tifozët kanë filluar një aksion në rrjetet sociale në lidhje me pasardhësin e Ancelottit.
I preferuari i tyre mbetet ish-mesfushori i “Los Blancos”, Xabi Alonso, i cili momentalisht drejton skuadrën B të Real Sociedadit.
Por, kontrata e spanjollit me Sociedadin do të përfundojë në fund të këtij sezoni dhe për disa tifozë, kjo do të thotë që Real Madridi ka mundësinë ideale për të sjellë ish-lojtarin e tyre në krye të shtabit teknik.
Megjithatë, “Marca” dje raportoi se krerët e klubit nga Madridi besojnë ende te Ancelotti dhe nuk po mendojnë shkarkimin e tij, pavarësisht humbjes në “El Clasico”.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Toyota po përgatit një veturë më të madhe elektrike

Toyota ka planifikuar të shtojë linjën e automjeteve elektrike...

Suedia synon të bëhet vendi i parë në Evropë “pa duhanpirje”

Suedia, e cila ka shkallën më të ulët të...

Tahiri: Kurti po eksperimenton me vendin, e ka harruar interesin qytetar për dialogun

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri të...