Anna e zhgënjyer pak nga puna e muzikës në Kosovë

Date:

Këngëtarja simpatike Anna ka qenë e ftuara e rradhës në programin ” Me 21-in” në Radio 21, ku ka rrëfyer për projektin e saj më të ri muzikor ardhur javë më parë në bashkëpunim. Por në nisje të intervistës ajo ka treguar edhe për festën e Pashkëve dhe ka folur për dallimet nga atje ku jeton nga Kosova. Ndërsa për këngën e re ” Pa mu ” në bashkëpunim me Voca ka thënë se është e kënaqur se si po pritet.

Këngëtarja ka potencuar edhe një herë se muzikën e ka vetëm hobi, por nuk e shikon veten të këndojë një ditë nëpër dasma, ndërsa nëpër mbrëmje apo diskoteka edhe po, megjithëse siç tregoi ajo kanë filluar ftesat. E ngacmuar nga moderatori i programit për korrektësinë e producentëve dhe studiove muzikore në Kosovë sidomos ndaj artistëve të rinj, ajo ka një ankesë sepse sipas saj fatkeqësisht të rinjtë ose edhe ata që jetojnë nē Diasporë tha se nuk merren shumë seriozisht e kjo krijon vonesë dhe pritje të gjatë për tē finalizuar një projekt muzikor.

Por kjo gjë nuk do ta ndalë kurrë Annën, ajo po mendon ndoshta edhe duke eksploruar me të tjerë bashkëpunëtorë që të ketë të tjera projekte muzikore ndoshta këtë herë vetëm, që do të vijnë gjatē verës.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Ringjallja e VMRO-së dhe bashkimi i dy “kryeneqëve”!

Nga Destan JONUZI Ali Ahmeti ende mbanë primatin e të...

Artis Kastrati shqiptari mjaft i respektuar në Festivalin e Cannës mes yjeve

Zemra na bëhet mal kur shohim se si personazhë...

Një Kolanë veprash më shumë se shkencë

Tetë vëllimet e profesor Ismail Ahmedit tashmë kanë zënë vend në...

Ju prezantojmë Celi Uka, një yll në ngjitje i muzikës

Ai jeton dhe vepron në Zvicër, por mësojmë se...