GazetaMax
Lifestyle

Annella vjen “Extra on top” në projektin e ri

Mund ta quajmë vërtet ” Extra on top” që nga dukja e deri te interpretimi ashtu siç thotë dhe vetë teksti i këngës. E kjo për artisten shqiptare me famë ndërkombëtare Annella e cila sapo ka sjellë me një super video këngën e saj më të re ” Lool Like a goddes”. Annella nga Dubai ku edhe po qëndron këto ditë me shumë ëmbëlsi dhe dashuri ka treguar në rrjetin e saj instagram për këtë super projekt, madje duke shkruar poshtë dhe të gjithë tekstin e këngës pasi ajo vetë është autorja. Stili i saj unik EDM e bëjnë kaçurrelësen e bukur të pritet mjaft mirë që në orët e para të publikimit të këngës së re. Pas kësaj këngë që vjen në gjuhën angleze Annella po punon për projekte të tjera mjaft të bukura. Më poshtë ju sjellim klipin dhe këngën që jo vetëm do ta dëgjoni dhe pëlqeni por ju sigurojmë se do ta bëni ” non stop play”.

Related posts

Vetëbesimi është më i rëndësishëm sesa bukuria

Gazetamax.mk

Nuk përmbahet Shkenda Dubova, shfaqet nga shtrati pa riçipeta!

Gazetamax.mk

Sot shënohet Dita e Bibliotekës “Ernest Koliqi”, që gjendet në Katedralen Shën Nën Tereza në Prishtinë, me rastin e 120-vjetorit të lindjes së veprimtarit të shquar. Organizimi mbahet në Qendrën “BogdaniPolis”, në orën 12. Ernest Koliqi ka qenë poet, eseist, dramaturg, romancier, përkthyes, gazetar dhe kontribuues i madh i arsimit shqip në Kosovë. Koliqi lindi në Shkodër më 20 maj 1903 dhe vdiq në Romë më 15 janar 1975. Bashkë me Mitrush Kutelin konsiderohet si themelues i tregimit modern shqiptar, me përmbledhjet “Hija e Maleve”, Tregtar Flamujsh” dhe “Pasqyrat e Narçizit”. Më 1939, pas pushtimit të Shqipërisë nga Italia, Koliqi u emërua ministër i Arsimit. Koliqi e drejtoi Katedrën e Gjuhës dhe Letërsisë Shqipe në Romë, mbi bazën e së cilës në vitin 1057 u ngrit Instituti i Studimeve Shqiptare.

Gazetamax.mk