GazetaMax
LAJME

Arrestohet ish-kryeministri i Bullgarisë, akuzat për korrupsion që rëndrojnë mbi të

Në një aksion të policor në Bullgari është arrestuar ish-kryeministri bullgar Bojko Borisov.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Ndërkohë kryeministri aktuale Kiril Petkov në profilin e tij zyrtar ka shkruar se “Askush nuk është mbi ligjin”.

Në mesin e të arrestuarve janë edhe ish-ministri i Financave Vladislav Goranov, kryetari i Komisionit të Buxhetit Menda Stojanova dhe ish-kreu i shërbimit të informacionit të qeverisë Sevdalina Arnaudova.

Raportohet se aksioni ka të bëj me 120 raste të keqpërdorimit të mjeteve financiare.

Policia po vazhdon aksionin në adresa të ndryshme.

300x250

Related posts

Protestojnë shoferët privat: Nuk jemi hajdut, Arsovska gënjen

e-max

Kyçyk: Bullgaria po bëhet vend problematik i cili e pengon zhvillimin e BE-së

e-max

Deputeti shqiptar i LSDM-së, kundër paraleles shqipe në Çashkë

e-max