Arsenal i shpallë “luftë” Milanit për lojtarin e Real Madrid

Përfaqësuesit e Marco Asensio kanë konfirmuar se ai do të ishte i gatshëm të konsideronte një largim nga Real Madridi për shkak të interesimit të supozuar nga Arsenali dhe AC Milan.
26-vjeçari ka 14 muaj të mbetur në kontratën e tij me Bernabeu dhe më parë ka qenë i lidhur me një lëvizje në Premier League, përcjell ORAinfo.

Asensio ka luajtur në 34 ndeshje për Real Madridin këtë sezon, duke shtuar 1713 minuta në proces, por jo gjithmonë i është garantuar një vend në 11-shen fillestare të Carlo Ancelottit.
Në të vërtetë, ai u ul në stol për fitoren 3-1 të Realit ndaj Chelseat në ndeshjen e parë të ndeshjes së tyre çerekfinale të Ligës së Kampionëve në Stamford Bridge, dhe shikoi se si Ancelotti në vend të kësaj iu drejtua Gareth Bale si një zëvendësues i vonë./ORAinfo/

Të fundit në përqindje