Bayern Munchen vjen me dy transferime të mëdha

Bayern Munich po i afrohet transferimi të të dyshes së Ajaxit, Ryan Gravenberch dhe Noussair Mazraoui.
Të dy lojtarët kanë qenë anëtarë kyç të skuadrës së Erik ten Hag këtë sezon, duke ndihmuar mbajtësit e Eredivisie të fitojnë secilën nga ndeshjet e tyre në grupe të Champions League përpara se të eliminoheshin çuditërisht në fazën e 16-të të fundit nga Benfica, përcjell ORAinfo.

Mazraoui, kontrata e të cilit skadon në fund të sezonit, dukej gati për t’iu bashkuar Barcelonës në një transferim të lirë. Megjithatë, 90min e kupton se Bayern tani ka kaluar La Blaugrana në garën për nënshkrimin e tij.
Die Roten kishte qenë më parë i etur për nënshkrimin e Sergino Dest, të cilin Barcelona dëshiron ta ndryshojë gjatë verës, duke e bërë këtë një goditje të dyfishtë për skuadrën e La Ligës.
Ndërkohë, Bayern po ashtu është afër një lëvizje për Gravenberch. 19-vjeçari ka tërhequr më parë interesim nga Manchester United dhe Juventus, megjithëse asnjëra palë nuk ka bërë kurrë një qasje formale./ORAinfo/

Të fundit në përqindje