Arsenali po i merr super futbollistin Manchester United?

Date:

Raportimet thonë se Arsenali e synon sulmuesin e Manchester United, Marcus Rashford këtë verë.
Skuadra e Mikel Artetës do të ketë mungesë të opsioneve sulmuese në fund të sezonit pasi Alexandre Lacazette dhe Eddie Nketiah janë pa kontratë prej qershorit.
Ndërkohë, Arsenali lejoi gjithashtu ish-kapitenin Pierre-Emerick Aubameyang t’i bashkohej Barcelonës në janar.
Rashford po tregon performanca të dobëta në muajt e fundit në Old Trafford, duke startuar në vetëm tre ndeshje të ligës që nga fillimi i vitit.
Mungesa e kohës së tij për lojë ka bërë që ai të konsiderojë të ardhmen e tij në klub dhe atij iu dha një goditje e mëtejshme kur Gareth Southgate e la atë jashtë grumbullimit me Anglinë.
Southgate më pas u zotua se do të takohej me Rashford në përpjekje për të ndihmuar 24-vjeçarin që të rizbulojë formën e tij më të mirë.
Marrëveshja e tij aktuale me United do të skadojë në vitin 2023, megjithëse klubi ka opsionin për të vazhduar kontratën e tij edhe për një vit tjetër.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

E keni dëgjuar super bashkëpunimim ” Oda në Gyrbet” nga Besim Zeqiri e Muhamet Gashi?

Ata janë artistë të njohur të folkut shqiptar, me...

Njihuni me Bajrush Berisha që solli në Ramazan “Mirësevjen Dashuri”

Ai është vetëm 22 vjeç por që kur ka...

Grubi: Ftoj edhe VMRO-në të kontribuojë në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të...

Flamur Rudi djali nga Prizreni që mendon për atmosferën e shqiptarëve në Gjermani

Ai është një djalosh bukurosh me origjinë nga Prizreni...