Do të rritet kapaciteti i stadiumit “Fadil Vokrri”

Stadiumi i njohur kosovarë, “Fadil Vokkri” në Prishtine, është i vetmi stadium në Kosovë e cila i mbush të gjitha kriteret e UEFA-s.
Ndërsa tashmë pritet këtij stadiumi t’i rritet kapaciteti, përcjell arbresh.info.
Lajmin e ka bërë të ditur Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, i cili më anë të një statusi në Facebook ka treguar se “Fadil Vokkrit” do t’i shtohen edhe 8 mijë ulëse.
Ndërsa tashmë është në pritje për përgjigje nga institucionet lokale dhe qendrore për ta nisur realizimin e këtij projekti të rëndësishëm për futbollit kosovarë.

Të fundit në përqindje