GazetaMax
LAJME

Asnjë i vdekur dhe 31 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Raporti i fundit i MSh-së për rastet e reja me Covid-19.
Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar për 31 raste të reja me Covid-19.
Gjatë kësaj kohe janë shëruar 22 persona.
Numri i rasteve aktive është 675.
Njoftimi i plotë:
25 Mars 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
Në 24 orët e fundit janë dhënë 275 doza të vaksinës kundër COVID-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.820.912 doza të vaksinës.
Deri më sot 819.854 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
Deri më sot janë dhënë 99.661 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
Nga 1.116 testime, 31 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar anjë rast i vdekjes.
Sot janë shëruar 22 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.491.
Në total numri i rasteve aktive është 675.

Related posts

Nga 1 dhjetori masë e veçantë për prodhuesit e bukës, vajit dhe produkteve bazë

e-max

Arrestohen dilerë në Shkup dhe Resnjë

e-max

Diskutohet heqja e çertifikatës për vaksinim në kufij

e-max