Atdheu tregon si e mori vesh lajmin se nëna e tij ishte me kancer: “Po shkoja për Kosovë”

Date:

“Po shkoja për Kosovë”, Atdheu tregon si e mori vesh lajmin se nëna e tij ishte me kancer.
Atdhe dhe Butrint Xharavina ishin të ftuar në “Wake Up”, ku folën për nënën e tyre e cila ia doli të mposhtte kancerin.
Atdheu zbuloi se ishte i pari që e mori lajmin nga mjekët dhe ia tha vëllait, ndërsa më pas ia thanë nënës.
Atdhe: Lajmin e kam marrë unë i pari nga mjekët kur po shkoja për Kosovë. Nuk ia kemi treguar për 4 javë pastaj ia thamë me stil. Pastaj i thamë që është masë e vogël që hiqet. Por ajo e kuptoi.
A ka një mesazh për këtë?
Atdhe: T’i qëndrojnë afër atij personit.
Butrinti: Unë them që t’ia lëmë në dorë Zotit.
Sa i përket fotografisë me Adriana Matoshi, e cila mposhti për herë të dytë kancerin, Atdhe Xharavina tha se u takuan rastësisht dhe ishin 5 persona. Ai zgjodhi t’i bënte foto vetëm nënës me aktoren pasi mposhtën kancerin.
Atdhe: U takuam rastësisht në tavolinë. I thashë t’ju bëj një foto ju të dyjave se e mposhtët dhe kancerin.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...

Shpenzim Beadini: Aktivitetet e fshehta ekonomike përbëjnë një fakt në jetën tonë të përditshme

Vlerësimin për aktivitetet e ekonomisë së fshehtë i konsideroj...