GazetaMax
Lajme

Avioni nga Londra goditet nga turbulencat, një i vdekur dhe disa të plagosur

Një pasagjer është vrarë dhe më shumë se 30 të tjerë janë plagosur në një fluturim të Singapore Airlines nga Londra në Singapor, pasi u godit nga turbulenca të forta.

Boeing 777-300ER me destinacion Singaporin, u ul në orën 15:45 me orën lokale, në Bangkok. Avioni mbante gjithsej 211 pasagjerë dhe 18 anëtarë të stafit, tha linja ajrore në një deklaratë.

“Singapore Airlines i ofron ngushëllimet më të thella familjes së të ndjerit”, thuhet në njoftim.

Related posts

Enuzi: NP Higjiena Komunale-Shkup për çdo ditë kujdeset për pastërtinë e Urës së Gurit në Shkup

Gazetamax.mk

Pushteti dhe opozita u bashkuan në mbrojtje të vlerave antifashiste mbi të cilat bazohet shteti

Gazetamax.mk

Furkan Saliu: Korridori 8 dhe 10D është projekt kombëtar, “sërbomillosheviç”-ët tentojnë ta njollosin ende pa filluar

Gazetamax.mk