Basha: Jam në dispozicion të çdo lloj zgjidhje

Date:

Në përfundim të mbledhjes së grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha është ndalur në një prononcim për mediat. Mbledhje e grupit të PD, zgjati për rreth 6 orë ndërsa u shoqërua me debate të forta mes demokratëve.

Ai është shprehur se është në dispozicion për të gjetur një zgjidhje për të përbashkuar demokratët. Basha shtoi se  sot është bërë një analizë e gjendjes dhe se nuk ka kërkuar justifikime apo koka turku.

Ajo që dua t’ju them sot është se ka pasur një diskutim të gjatë dhe kam konstatuar se na përbashkon ajo që e kam thënë vendossmëria për të bërë gjithsccka për të bashkuar PD. Si kryetar përgjegjësia kryesore bie mbi mua dhe vura veten në dispozicion të një zgjidhje të kësaj situate.

Pse nuk e dhatë dorëheqjen? “Sot është bërë njuë analizë e gjendjes, ka parë mundësitë e përbashkimit nuk ka kërkuar koka turku dhe justifikimi.  Për mua gjëja më e rëndësishme është bashkimi i demokratëve. Sa më takon mua jam në dispozicion të zgjidhjes me gjithçka që kam në dorë”, tha Basha.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Brend i ri i grimit nga artisti shqiptar Ernesti

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më...

Albiona Tasholli një asambleiste shembull, e guximshme dhe aktive

Albiona Tasholli,një asambleiste shembull në Komunën e Lipjanit,nga radhët...

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...