BDI dhe ASh i ikin përballjes me Zeqirija Ibrahimin në Alsat për temën e Komunave me shumicë shqiptare

Date:

Sekretari i Përgjithshëm i Alternativës, Zeqirija Ibrahimi, ka njoftuar se ka qenë i ftuar në televizionin kombëtar Alsat-M për të debatuar lidhur me propozimin e tij për formimin e “Asociacionit të Komunave me Shumicë Shqiptar”.

Megjithatë gjatë ditës atij i kanë treguar se askush nga BDI dhe ASH nuk kanë pranuar të debatojnë mbi këtë temë. “Para dy ditësh isha i ftuar që nesër (e enjte) të marr pjesë në një emision në TV Alsat-M për propozimin tim për Asociacionin e Komunave Shqiptare në RMV. Por, sot gazetarja më njoftoi se askush nga BDI-ja dhe nga ASH-ja nuk ka pranuar të përballet në debat mbi këtë temë, andaj emisioni është anuluar.

E falënderoj Alsatin për gatishmërinë që të organizojë debat publik në këtë temë, ndërsa këtyre partive që nguten të flasin para se të mendojnë u them se mirë kanë bërë që nuk kanë pranuar të vijnë në debat. Vërtet do dilnin keq!”, ka deklaruar Sekretari i Përgjithshëm i Alternativës, Zeqirija Ibrahimi.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Ringjallja e VMRO-së dhe bashkimi i dy “kryeneqëve”!

Nga Destan JONUZI Ali Ahmeti ende mbanë primatin e të...

Artis Kastrati shqiptari mjaft i respektuar në Festivalin e Cannës mes yjeve

Zemra na bëhet mal kur shohim se si personazhë...

Një Kolanë veprash më shumë se shkencë

Tetë vëllimet e profesor Ismail Ahmedit tashmë kanë zënë vend në...

Ju prezantojmë Celi Uka, një yll në ngjitje i muzikës

Ai jeton dhe vepron në Zvicër, por mësojmë se...