Bekteshi: Me Korridorin 8 nuk do të ketë kolona 5 km dhe pritje të gjata

Date:

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi nëpërmes një postimi në rrjetet sociale ka reaguar për kolonat e gjata dhe mungesën e infrastrukturës adekuate që sipas tij, penalizon Strugën dhe Ohrin.

Bekteshi ka thënë se kolona që vjen nga këto dy vende më 1 maj është më e gjatë se 5 km dhe ka potencuar se këto dy vende, Struga dhe Ohri kanë nevojw më shume se kurrë për Korridorin 8.

Ai në postimin e tij, ka një porosi edhe për VMRO-në.

Postimi i plotë:

Mbi 5 km kolona Kërçovë- Gostivar!
Struga dhe Ohri si perla turistike në vend, më shumë se kurrë kan nevojë për Korridorin 8.
VMRO-DPMNE duhet ta ketë të qartë që pa ketë projekt nuk ka turizëm dhe zhvillim ekonomik.

https://www.facebook.com/589265060/posts/pfbid032xcQ7RXkBJd9PRZ27mqNNLUmRWCHGMAdRjrhYGjLsbBU676U39AChUvEFZ72X881l/?mibextid=SDPelY

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Ringjallja e VMRO-së dhe bashkimi i dy “kryeneqëve”!

Nga Destan JONUZI Ali Ahmeti ende mbanë primatin e të...

Artis Kastrati shqiptari mjaft i respektuar në Festivalin e Cannës mes yjeve

Zemra na bëhet mal kur shohim se si personazhë...

Një Kolanë veprash më shumë se shkencë

Tetë vëllimet e profesor Ismail Ahmedit tashmë kanë zënë vend në...

Ju prezantojmë Celi Uka, një yll në ngjitje i muzikës

Ai jeton dhe vepron në Zvicër, por mësojmë se...