Rexhepi: Opozita tenton t’i japë ngjyrë etnike projektit të Korridorit 8, një projekt i jashtëzakonshëm për vendin

Date:

Zëvendësministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bekim Rexhepi i ftuar sonte në emision 10Minuta në TV21 akuzoi VMPRO-DPMNE-në se po tenton t’i japi ngjyra politike projektit të Korridorit 8. Ai tha se kjo është e papranueshme sepse ky është një projekt për të gjithë qytetarët.

“Ne fillojmë një projekt shumë të rëndësishëm për shtetin, ndërsa është për t’u habitur e gjithë kjo histeri nga opozita për korridorin 8 dhe 10 D. VMRO-DPMNE-ja po tenton t’i japë ngjyrë etnike projektit të korridoreve dhe kjo është e pa pranueshëm, sepse ky është një korridor për të gjithë qytetarët dhe një projekt i jashtëzakonshëm për vendin tonë”- tha zëvendësministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bekim Rexhepi.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=1313860592496457

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Ringjallja e VMRO-së dhe bashkimi i dy “kryeneqëve”!

Nga Destan JONUZI Ali Ahmeti ende mbanë primatin e të...

Artis Kastrati shqiptari mjaft i respektuar në Festivalin e Cannës mes yjeve

Zemra na bëhet mal kur shohim se si personazhë...

Një Kolanë veprash më shumë se shkencë

Tetë vëllimet e profesor Ismail Ahmedit tashmë kanë zënë vend në...

Ju prezantojmë Celi Uka, një yll në ngjitje i muzikës

Ai jeton dhe vepron në Zvicër, por mësojmë se...