GazetaMax
SPORT

“Bombë” në Itali: Broja transferohet te gjiganti italian

Armando Broja transferohet te gjiganti italian.
Lajm bombastik nga Italia, Armando Broja transferohet në Serie A!
Sulmuesi i Chelsea, i huazuar te Southampton, Armando Broja po bën një sezon fantastik në Saint Mary Stadium.
Broja ka realizuar 9 gola dhe ka bërë asistim në 31 ndeshje të luajtura këtë sezon dhe në verë Chelsea pritet ta rikthejë në rradhët e veta.
Gazetari i njohur italian Carlo Pellegatti, ka lëshuar një lajm bombastik duke shkruar se nga Broja mund të transferohet në Serie A, pasiqë interesim ka shfaqur Milani.
Rosonerët janë në kërkim të një sulmuesi për krahun e djathtë dhe synojnë huazimin te Brojës në merkaton e verës.
Milan ka marrëdhënie të shkëlqyeshme me Chelsean dhe bisedimet pritet të fillojnë së shpejti.

Related posts

Pas humbjes nga Reali, befason Tuchel

e-max

Çfarë ndodh nëse Milani dhe Interi përfundojnë sezonin me pikë të barabarta

e-max

Miqësorja me Katarin, trajneri Edy Reja shpall listën e Kombëtares me 23 lojtarët e ftuar

e-max