GazetaMax
SPORT

Bombë nga Polinia: Lewandowski ka arritur marrëveshje me Barcelonën

Robert Lewandowski thuhet se ka informuar Bayern Munich se nuk do të nënshkruajë kontratë të re me klubin dhe ka rënë dakord për kushtet me Barcelonën.
Marrëveshja aktuale e sulmuesit me klubin skadon në verën e vitit 2023 dhe ai ka qenë i lidhur me një lëvizje te katalunasit në javët e fundit.
Kanali televiziv polak TVP Sport ka raportuar se 33-vjeçari i ka thënë drejtorit ekzekutiv të klubit dhe portierit legjendar Oliver Kahn se ai planifikon të largohet nga klubi dhe ka rënë dakord për kushtet personale me Blaugranasit.
Thuhet se ‘të gjitha kushtet e kontratës janë rënë dakord’ dhe se Bayern Munich tashmë po përgatitet për epokën pa polakun.

Nuk do të dukej asnjë arsye që skuadra gjermane të mos dëshironte të nënshkruajë me Lewandowskin me një kontratë të re, veçanërisht pasi ai ka shënuar 46 gola në 40 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon.
Ndonëse raportimi i mediumit polak thotë se zyrtarët e Bayernit janë ‘ngurrues’ për të nisur bisedimet për një marrëveshje të re dhe se përfaqësuesit e sulmuesit janë ‘të zhgënjyer’ nga hezitimi i tyre.
Nëse Lewandowski do të bënte lëvizjen, thuhet se ai do të bëhej lojtari i parë polak që do të përfaqësonte ndonjëherë Barcelonën.
Gjigantët spanjollë janë të vendosur të bëjnë një nënshkrim të madh këtë verë, megjithëse mund të rezultojë e vështirë për të nënshkruar me lojtarin këtë verë – një vit para përfundimit të kontratës së tij, ku ai më pas do të ishte i disponueshëm pa paguar asnjë cent.

Related posts

Në Francë presin shkarkimin

e-max

Përfundon pjesa e parë: Arsenal – Manchester United shënohen 3 gola

e-max

Rashica drejt Galatasarayt, trajnerit të Norwich s’i prishet qejfi aspak: Lëvizje e mirë për të dhe klubin

e-max