Cavani në verë tek gjiganti italian

Edinson Cavani në verë tek gjiganti italian.
Edinson Cavani do të jetë pa kontratë më 30 qershor dhe kështu do të largohet si një futbollist i lirë nga Manchester United.
Mediat italiane bëjnë të ditur se interesim të madh për uruguajanin është duke shfaqur Inter dhe është e vendosur për transferimin e tij në Giuseppe Meazza.
Cavani ka gjithashtu disa opsione të tjera, Boca Juniors dhe Penarol nga Amerika e Jugut por gjithashtu edhe Real Sociedad nga La Liga mirëpo sulmuesi uruguajan beson se mund të luajë edhe një sezon tjetër në nivele të larta.
Verën e kaluar tek Inter u transferua Edin Dzeko, kështu që është shndërruar në një lloj trendi që futbollistët që janë pranë pensionimit të transferohen tek Neroazzurët.

Të fundit në përqindje