GazetaMax
SPORT

Chelsea me këtë formacion synon fitore ndaj Southamptonit

Southampton – Chelsea, formacionet zyrtare.
Janë publikuar formacionet për ndeshjen Chelsea – Southampton, e vlefshme për xhiron e 32 të Premier League.
Blutë e Londrës vijnë pas humbjes ndaj Brendfordit dhe do të tentojnë që të mos lejojnë ndonjë befasi nga Southamptoni.
Southampton gjendet në pozitën e 12 me pikë të njëjta me Aston Villen e një pozite më lart.
Më poshtë lajmi.net jua përcjell formacionet zyrtare.
Chelsea XI: Mendy; Christensen, Rüdiger, Silva; Loftus-Cheek, Kovacic, Alonso, Kanté; Werner, Havertz, Mount.
Southampton XI: Forster; Livramento, Salisu, Walker-Peters, Bednarek; Romeu, Elyounoussi, Ward-Prowse, Armstrong; Adams, Armstrong.

Related posts

Inzaghi reagon pas humbjes nga Bologna

e-max

Ja drama e yllit ukrainas, futbollist i njohur i ngujuar në bunker me gruan shtatzënë

e-max

Vdekja e Mino Raiolas, familja merr vendimin ekstrem për funeralin e ish-agjentit të shumë yjeve

e-max

Leave a Comment