Dështimi i marrëveshjes me Dybalan, Juventus synon transferimin e yllit nga Roma

Date:

Zaniolo në krye të listës së Juves për zëvendësimin e Dybalas
Juventusi është duke u përgatitur për jetën pa Paulo Dybalan, ndërsa e kanë shënjestruar Nicolo Zaniolon si zëvendësues potencial të tij.
‘La Joya’ pritet të mos e vazhdojë kontratën me Bianconerët duke i dhënë fund qëndrimit shtatëvjeçar te Zonja e Vjetër në verën që vjen.
Largimi i tij padyshim se do ta dobësojë sulmin e Massimiliano Allegrit, i cili është duke menduar për futbollistin që do ta zë vendin e numrit 10.

Siç raporton TuttoMercatoWeb, Juventusi e ka zgjedhur yllin e Romës si të parin në listën e zëvendësuesve potencialë të 28-vjeçarit.
Italiani 22 vjeçar ka kontratë me Giallorossët deri në vitin 2024 dhe nuk dëshiron ta zgjatë atë, ashtu që klubi kryeqytetas pritet ta nxjerrë në shitje në afatin e ardhshëm kalimtar.
Vlera e tanishme e Zaniolos në treg është rreth 40 milionë euro dhe Roma do ta pranonte një ofertë të tillë nga Bianconerët.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...

Shpenzim Beadini: Aktivitetet e fshehta ekonomike përbëjnë një fakt në jetën tonë të përditshme

Vlerësimin për aktivitetet e ekonomisë së fshehtë i konsideroj...