Disa veçori të Windows 11 nuk do të jenë kurrë të disponueshme

Date:

Microsoft thekson se një numër funksionesh janë duke u testuar nën softuerin e ri, por jo të gjitha do të dërgohen si një veçori përfundimtare.

ersioni i fundit i Windows 11 “preview” është plot me veçori të reja, gjë që është padyshim një gjë e mirë për zhvilluesit dhe të brendshëm që po i testojnë ato. Është gjithashtu e rëndësishme që përdoruesit të shohin se Windows 11 po evoluon shumë më shpejt.

Sidoqoftë, kompania Redmond u kujton përdoruesve se veçoritë që ata testojnë duke përdorur kanalin Dev jo vetëm që vijnë me etiketën ETA (periudha e pritshme e lëshimit), por se ekziston një mundësi e qartë që ato të mos jenë kurrë të disponueshme.

Arsyeja është se kanali Dev brenda Windows Insider përdoret vetëm për të ndihmuar Microsoft-in të eksperimentojë me ide të ndryshme. Pra, nuk ka asnjë garanci që funksioni, i cili është pjesë e këtyre versioneve, do të bëhet ndonjëherë zyrtar.

“Këto nuk janë gjithmonë versione të qëndrueshme dhe ndonjëherë do të shihni probleme që bllokojnë aktivitetet kryesore ose kërkojnë tejkalim. “Është e rëndësishme që të lexoni çështjet e listuara në postimet tona në blog, pasi ne dokumentojmë shumë nga këto çështje gjatë testimit.”

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Brend i ri i grimit nga artisti shqiptar Ernesti

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më...

Albiona Tasholli një asambleiste shembull, e guximshme dhe aktive

Albiona Tasholli,një asambleiste shembull në Komunën e Lipjanit,nga radhët...

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...