GazetaMax
Sport

Distria Krasniqi mposhtet nga Buchard, medaljen e bronztë do ta kërkoj me anë të repesazhit

Xhudistja jonë, Distria Krasniqi është mposhtur ngaj Amandine Buchard në çerekfinale të Kampionatit Evropian që po mbahet në Sofje të Bullgarisë.
Kampionia olimpike e nisi mirë Kampionatin Evropian që po mbahet në Sofje, pasi kaloi pa vështirësi pengesën e parë.
Në fakt, Distria garat i nisi pa lojë në raundin e parë, ndërsa në raundin e dytë ajo fitoi në kategorinë deri në 52 kilogramë.
Xhudistja pejane në këtë raund e mposhti me ‘waza-ari’ bullgaren Gabriela Dimitrova për më pak se dy minuta duke siguruar çerekfinalen.
Megjithatë, në çerekfinale, Distria ishte e pafat duke u mposhtur nga bartësja e xhudos, francezja Amandine Buchard.

Distria në fakt ishte më e mirë dhe më kërkuese në lojën e rregullt, duke e detyruar francezen t’i marrë dy kartonë të verëdhë.
Por, në vazhdime, Distria bëri tre kartonë të verdhë duke humbur me ‘pika e artë’ nga Buchard.
Xhudistja jonë do ta kërkoj medaljen e bronztë me anë të luftës për repeisazh, ku do të ndeshjet me zviceranen Fabienne Kocher. 

Related posts

Kombëtarja e Kosovës nisen për në Zurich, janë gati për ndeshjen me Zvicrën

e-max

Ndërpritet loja Shkupi-Shkëndija, Shfercerat sulmojnë futbollistët e Shkëndijës

e-max

Shtija e Milanit te arabët, reagon Capello

e-max

Leave a Comment