Diti vjen me projektin e parë, e titullon “Fallca” (Video)

Date:

Reperi i ri Ardit Mushkolaj me emrin e njohur të artit Diti me preardhje nga Deçani por që jeton dhe vepron në Zvicër, ka sjellur projektin e parë profesional të cilin e ka finalizuar edhe me videoklip.

Ky videoprojekt është punuar nga produksioni SBS Entertainment me tekst nga Qelik Lipa, Bardhi & Diti ndërsa videoklipi nga Tecandfilm. Artisti i ri Diti pritet që gjatë këtij viti të sjellë edhe shumë projekte të radhës.

Jo rasisht ka ardhur edhe një talent nga familja Mushkolaj pasiqë nga kjo familje kanë dalë edhe shumë artistë me famë mbarshqiptare siç janë këngëtari Nimon Mushkolaj dhe djemt e tij si dhe me famë europiane e botërore është reperi, Dardan.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Toyota po përgatit një veturë më të madhe elektrike

Toyota ka planifikuar të shtojë linjën e automjeteve elektrike...

Suedia synon të bëhet vendi i parë në Evropë “pa duhanpirje”

Suedia, e cila ka shkallën më të ulët të...

Tahiri: Kurti po eksperimenton me vendin, e ka harruar interesin qytetar për dialogun

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri të...