GazetaMax
Sport

Dybala te Barcelona? Ja çka thotë Xavi

Ylli argjentinas ka vendosur të mos rinovojë kontratën e tij me skuadrën e Juventus dhe gjatë verës do të kërkojë skuadër të re.
Në mesin e skuadrave që lidheshin me lojtarin ishte edhe Barcelona, por duket se një lëvizje e tillë nuk do të bëhet meqë gjasat janë të vogla.
Sipas mediave spanjolle, Xavi Hernandez nuk e pëlqen Paulo Dybalan, përcjell lajmi. Ai konsideron se argjentinasi është i mbivlerësuar.
Thuhet se Xavi u ka thënë drejtuesve të klubit se Dybala është jofunksional për stilin e lojës që ai dëshiron ta aplikojë.
Në garë për Dybala mbeten skuadra si Inter, Atletico Madrid, Tottenham Hotspur e Milan.

Related posts

Lojtarin qe po e kërkonte Milan, po transferohet të Napoli

Gazetamax.mk

Liverpooli fiton bindshëm në udhëtim te Benfica

Gazetamax.mk

Reagimi i lojtarëve të Plzen, kur kuptojnë se në grup kanë Barcelonën, Bayernin e Interin (VIDEO)

Gazetamax.mk