Dybala te Barcelona? Ja çka thotë Xavi

Date:

Ylli argjentinas ka vendosur të mos rinovojë kontratën e tij me skuadrën e Juventus dhe gjatë verës do të kërkojë skuadër të re.
Në mesin e skuadrave që lidheshin me lojtarin ishte edhe Barcelona, por duket se një lëvizje e tillë nuk do të bëhet meqë gjasat janë të vogla.
Sipas mediave spanjolle, Xavi Hernandez nuk e pëlqen Paulo Dybalan, përcjell lajmi. Ai konsideron se argjentinasi është i mbivlerësuar.
Thuhet se Xavi u ka thënë drejtuesve të klubit se Dybala është jofunksional për stilin e lojës që ai dëshiron ta aplikojë.
Në garë për Dybala mbeten skuadra si Inter, Atletico Madrid, Tottenham Hotspur e Milan.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës...

Banorët e Rekës të zemëruar: Prerje masive e drunjëve, asnjë investim

Përkundër faktit se në Parqet Nacionale me ligj është...

Klinika Universitare Reumatologjike pjesëmarrëse në Kongresin Reumatologjik EULAR 2023 në Milano

Klinika Universitare Reumatologjike me stafin e saj merr pjesë...