GazetaMax
LIFESTYLE

Performanca madhështore e Beyonce në “Oscars 2022”

Çmimet ‘Oscar’ u hapën me një performancë të një prej yjeve më të mëdhenj në planet: Beyonce. Venus dhe Serena Williams ishin prezantuesit e parë në skenë, duke prezantuar performancën e këngëtares 40-vjeçare, nga e njëjta fushë tenisi Compton ku mësuan lojën.

Beyonce dha një performancë të fuqishme të “Be Alive” nga kandidati për “King Richard”, të cilin ajo e shkroi bashkë me Dixson. Vajza e këngëtares, 10-vjeçarja Blue Ivy, gjithashtu u pa me nënën e saj, duke mbajtur syze dielli dhe e gjunjëzuar përpara dhe në qendër përballë Beyonce-s për një pjesë të performancës, shkruan DailyMail.

Vetë Beyonce ishte e veshur me një fustan jeshil neon me pantallona të shkurtra dhe taka të ngjashme. Ajo kishte aksesorë me një palë vathë diamanti me shkëlqim ndërsa kërcimtarët e saj rezervë kishin veshje të përshtatshme.

Performanca e këngëtares ishte e para nga katër performancat të dielën e “Oscars”, Billie Eilish gjithashtu performoi këngën e saj të titullit nga filmi i James Bond “No Time to Die”, Reba McEntire performoi “Somehow You Do” nga Four Good Days dhe Sebastian Yatra këndoi “Dos Oruguitas” nga “Encanto”. I nominuari i pestë, Van Morrison, nuk ishte në gjendje të performonte “Down to Joy” nga Belfast, për shkak të orarit të tij të ngjeshur në turne.

U raportua për herë të parë javën e kaluar se Akademia ishte në bisedime me Beyonce për të performuar, me Deadline raportoi se ajo do të performonte vetëm me një performancë të regjistruar paraprakisht nëse interpretuesve të tjerë u jepej opsioni për ta bërë këtë.

Këngëtarja thuhet se nuk donte ‘trajtim të veçantë’ për të performuar, megjithëse është e paqartë se sa nga interpretuesit e tjerë dhanë performancë të regjistruar paraprakisht dhe cilët ishin live

“Oscars” e vitit të kaluar, të cilat u zhvilluan si në Teatrin Dolby ashtu edhe në Stacionin Union në qendër të Los Angeles shfaqën të gjitha performancat e “Këngës më të Mirë Origjinale” të regjistruara paraprakisht.

Related posts

Kjo pije e mëngjesit mund të jetë ‘çelësi’ i jetëgjatësisë, thotë një dietologe

e-max

Mos e hani këtë frut nëse keni problem me veshkat

e-max

Kenga Mori Qike nga ylli Elvira Fjerza dhe bilbili i Tropojes nje super hit

e-max