Performanca madhështore e Beyonce në “Oscars 2022”

Date:

Çmimet ‘Oscar’ u hapën me një performancë të një prej yjeve më të mëdhenj në planet: Beyonce. Venus dhe Serena Williams ishin prezantuesit e parë në skenë, duke prezantuar performancën e këngëtares 40-vjeçare, nga e njëjta fushë tenisi Compton ku mësuan lojën.

Beyonce dha një performancë të fuqishme të “Be Alive” nga kandidati për “King Richard”, të cilin ajo e shkroi bashkë me Dixson. Vajza e këngëtares, 10-vjeçarja Blue Ivy, gjithashtu u pa me nënën e saj, duke mbajtur syze dielli dhe e gjunjëzuar përpara dhe në qendër përballë Beyonce-s për një pjesë të performancës, shkruan DailyMail.

Vetë Beyonce ishte e veshur me një fustan jeshil neon me pantallona të shkurtra dhe taka të ngjashme. Ajo kishte aksesorë me një palë vathë diamanti me shkëlqim ndërsa kërcimtarët e saj rezervë kishin veshje të përshtatshme.

Performanca e këngëtares ishte e para nga katër performancat të dielën e “Oscars”, Billie Eilish gjithashtu performoi këngën e saj të titullit nga filmi i James Bond “No Time to Die”, Reba McEntire performoi “Somehow You Do” nga Four Good Days dhe Sebastian Yatra këndoi “Dos Oruguitas” nga “Encanto”. I nominuari i pestë, Van Morrison, nuk ishte në gjendje të performonte “Down to Joy” nga Belfast, për shkak të orarit të tij të ngjeshur në turne.

U raportua për herë të parë javën e kaluar se Akademia ishte në bisedime me Beyonce për të performuar, me Deadline raportoi se ajo do të performonte vetëm me një performancë të regjistruar paraprakisht nëse interpretuesve të tjerë u jepej opsioni për ta bërë këtë.

Këngëtarja thuhet se nuk donte ‘trajtim të veçantë’ për të performuar, megjithëse është e paqartë se sa nga interpretuesit e tjerë dhanë performancë të regjistruar paraprakisht dhe cilët ishin live

“Oscars” e vitit të kaluar, të cilat u zhvilluan si në Teatrin Dolby ashtu edhe në Stacionin Union në qendër të Los Angeles shfaqën të gjitha performancat e “Këngës më të Mirë Origjinale” të regjistruara paraprakisht.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

E keni dëgjuar super bashkëpunimim ” Oda në Gyrbet” nga Besim Zeqiri e Muhamet Gashi?

Ata janë artistë të njohur të folkut shqiptar, me...

Njihuni me Bajrush Berisha që solli në Ramazan “Mirësevjen Dashuri”

Ai është vetëm 22 vjeç por që kur ka...

Grubi: Ftoj edhe VMRO-në të kontribuojë në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të...

Flamur Rudi djali nga Prizreni që mendon për atmosferën e shqiptarëve në Gjermani

Ai është një djalosh bukurosh me origjinë nga Prizreni...