E ardhmja e Haaland varet nga Topi i Artë

Erling Haaland, është në pozicionin komod për të qenë në gjendje të zgjedhë lëvizjen e tij të ardhshme.
Ylli i Borussia Dortmundit kërkohet nga Manchester City, Real Madrid dhe pothuajse të gjithë të tjerët për momentin, me Barcelonën e treta në garën për nënshkrimin e tij këtë verë, përcjell ORAinfo.
Katalanasit do të bëjnë gjithçka që munden për ta bindur 21-vjeçarin që të vijë në Camp Nou dhe ata luftojnë shmangjen e Haaland dhe Kylian Mbappe në Real Madrid.

Haaland dëshiron të jetë pjesë e historisë së futbollit dhe ai beson se lëvizja e tij e ardhshme duhet të jetë në një klub që do t’i lejojë atij të konkurrojë siç duhet për Topin e Artë. Është bërë një obsesion i tij dhe këtë ia ka bërë të qartë Mino Raiolës, agjentit të tij./ORAinfo/

Të fundit në përqindje