GazetaMax
Lifestyle

Edi Furra me një falenderim të përzemërt pas koncertit madhështor “Një çerek shekulli magji muzikore”

Koncerti recital i yllit të muzikës qytetare e popullore, Edi Furra, është mbajtur në qytetin e tij në Gjakovë, aty ky edhe e nisi karrieren muzikore tash e 25 vite në parë.

Recitali “Një çerek shekulli magji muzikore” ka mbledhur në Pallatin e Kulturës “Asim Vokshi” shumë këngëtar e artista dhe dashamirë të muzikës së Edit.

Pas suksesit të jashtëzkonshëm, këngëtari ka kënë një postim falenderimi në rrjete sociale.

“Te dashur Miq ,shok,Bashkpuntor në veqanti adhurues, Dua nga thellësia e zemres të ju falenderoj Për mbështetje të pa kursyer në realizimin e Recitalit tim,emocionet filluan në momentin e provave me Grupin tim të pa ndashem; FALENDERIM; ZOTIN , LIRIKET;Florin,Flamur,Driton,Afrim,Shpendi,Cimi. ,Altinin  duke u pasuruar çdo dit me instrumentist të mrekullueshem Hulusi Byci , nga Laçi ,Maestro Altin Tomaj,Tirana Shaban Cela ,Vlora Adorel Dhimiter Kondi ,Gostivari  Astrit Stafai ,Shkupi Mentor sulejmani, Artan Rexhepi Xhemil, Gjini,Eri,Pleurati, e deri tek Harkoret e Fil harmonis së Qytetit të Gjakovës në krye me Taulant Rruci ,Roni Rron Bakalli ,edhe të tjer me rradh,falenderim i veqant shkon edhe për Back Vocalat qe ishin Qershia mbi Tortë Vegimi,Genti ,Fjoralba dhe Doruntina  ,Betim Shehu qe na dha emocione te pa para me recitimin  e dokumentarit Pr.Dr. Krenar T. Doli për arhiven dhe bagazhin e reportoarit , Falenderim Z.Albin Kabashi -APRINT ,për te gjitha rrekllamat pa asnjë kursim , Falenderim pa mas per K.K.z.Ardian Gjini ,Drejtoreshën Eranda Kumnova Baçi,Nita Efendia Brovina, mikun vella Artan Peja dhe gjith Stafin e tyre,Sponzoret tan qe pa ndihmen e tyre do ishte e oa mundur ,Familjen time Bashkëshorten time z.Valbone ,Djalin tim që më ndejti aq afer Haxhi Furra ,Dolina Eda Furra ,Vëllezerit Fatosi Kastrioti

Mediat Tv,Radiot,Portalet,

Rrespekt Sh……Xh……

Bashkpuntorin tim të ngusht Mikun Familjar,

Z.Florent Boshnjaku për të gjith at mund që e bëri pa e kurse vehten në asnjë moment,

Z,Genc Salihu &Klan Kosova ,

Teknikun e audios z, Besim &Arsim Baftiu për punen e shkëlqyer ,

Të gjith ata që më ndjeken nga fillimi në ktë rrugtim.

Ju Dua Shum ,dhe ju premtoj për gjera të bukura Artistike në vijim së bashku me ju.

I juaji me rrespekt dhe përulje

EDI FURRA……🙏❤️

Related posts

Nga loja legjendare e tavolinës në filmin aksion-aventurë Dungeons & Dragons: Honour Among Thieves vjen ekskluzivisht në SkyShowtime nga 31 gushti.

e-max

Pamje nga festa e ditëlindjes së Qëndresës, kaq bukur është rregulluar ajo

e-max

Sa zgjat tretja e ushqimit

e-max