GazetaMax
SPORT

Formacionet zyrtare: Bayern Munich- Villareal

Në Allianz Arena vendoset gjysmëfinalisti mes Bayernit dhe Villarrealit – formacionet zyrtare.
Bayern Munichu dhe Villarreali takohen në Allianz Arena për ndeshjen kthyese çerekfinale të Ligës së Kampionëve.
Nëndetësja e Verdhë fitoi me rezultat 1-0 në takimin e parë të zhvilluar në Estadio de la Ceramica dhe do ta nisë takimin me epërsi.
Megjithatë, bavarezët luajnë në stadiumin e tyre dhe epërsia prej një goli lehtë mund të përmbyset.
Nuk do të mungojë një përballje taktikash ndërmjet trajnerëve Julian Nagelsmann dhe Unai Emery, të cilët i kanë zgjedhur lojtarët që do të zbresin në fushë nga fillimi.
Formacioni startues i Bayern Munichut: Neuer; Pavard, Upamecano, Lucas Hernández; Sane, Kimmich, Goretzka, Coman; Muller, Musiala; Lewandowski.
Formacioni startues i Villarrealit: Rulli; Foyth, Albiol, Pau Torres, Estupinan; Coquelin, Capoue, Parejo; Lo Celso, Gerard Moreno, Danjuma.

Related posts

Donnarumma pritet të jetë i pari në listë te Milanit nga pronari i ri

e-max

Kthesë e madhe, Man City hyn në garë për Mbappen

e-max

Ky ishte reagimi i ftohtë i Handanovicit teksa Radu

e-max

Leave a Comment