GazetaMax
Sport

Futbollistja e Marokut, lojtarja e parë që veshi hixhab në një ndeshje të Kupës së Botës

Ditën e djeshme u zhvillua ndeshja mes Marokut dhe Koresë së Jugut në kuadër të Kupës së Botës për femra.

Lojtarja marokiene, Nouhaila Benzina u bë lojtarja e parë që veshi hixhab në një ndeshje të Kupës së Botës.

Në këtë përballje, Markou shënoi fitore minimale, me rezultat 1-0.

Related posts

S’ka fitues në ndeshjen, Man Utd- Leicester City

e-max

Chelsea po përgatit ofertë për Lautaro Martinez

e-max

Kjo është arsyeja pse Haaland e refuzoi Manchester Unitedin.

e-max