GazetaMax
Ballina

Grubi: I përjetshëm qoftë kujtimi për familjen Jashari dhe gjithë dëshmorët e kombit

Zëvendëskryeministri i parë i vendit, Artan Grubi, shoqëruar nga kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, kryeparlamentari Talat Xhaferi si dhe nga ministra e deputetë, kryen sot homazhe pranë varrezave të familjes së komandantit legjendar Adem Jashari në Prekaz.

Grubi në faqen e tij zyrtare në rrjetin social Facebook, ka shpërndarë disa fotografi nga kompleksi memorial “Adem Jashari”, të shoqëruara me një dedikim prekës për sakrificën për atdhedashuri dhe lirinë e Kosovës, shembull ky të cilin e dha familja Jashari.

Statusi i plotë:

Bashkë me kryetarin Ali Ahmeti, kryetarin e Kuvendit Talat Xhaferi dhe bashkëpartiakët Fatonin, Kreshnikun, Jetonin, Arbërin, Bajramin dhe Beratin bëmë homazhe në varrezat e familjes Jashari në Prekaz.
Vendprehjet e tyre janë rrënjët e tokës së lirë të Kosovës, janë përkujtimi më i mirë i atdhedashurisë dhe lavdisë, kushtrim i përjetshëm për bashkim mbi idealin e mbrojtjes dhe përparimit të Kosovës.
I përjetshëm qoftë kujtimi për Jasharajt, të gjithë dëshmorët dhe martirët e kombit!
LAVDI!

https://www.facebook.com/ArtanGrubi/posts/756758075813713

Related posts

SkyShowtime shpall listën e filmave të rinj hit dhe serialeve ekskluzive që do të vijnë në vazhdim të këtij viti dhe në fillim të vitit 2024  

e-max

Intervistë me Dr. Ardian Retkocerin/ Një karrierë që njeh vetëm rritje me moton e një burri që vlerat dhe principet i ka të panegociueshme

e-max

Lazim Destani morri pjesë në Forumin e Bizneseve të Diasporës që i zhvilloi punimet në Prishtinë

e-max