GazetaMax
LAJME

Grubi: Korridori 8 për nga pesha politike matet me Marrëveshjen e Ohrit

“Politika diskriminuese nacionaliste nga viti 90 e këndej nuk kanë lejuar Korridorin 8 që të marrë frymë, nuk e kanë lejuar Korridorin 8 që të del në sipërfaqe, nuk kanë lejuar asnjërin prej nesh as të marrim guximin dhe ta imponojmë si politikë apo si projekt. Ne si qeveri e kemi si prioritet mbi prioritetet”, ka deklaruar në intervistë për TVM2, zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, Artan Grubi.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

“Korridori 8 për nga madhësia e peshës politike matet me Marrëveshjen e Ohrit. Kjo është në aspektin infrastrukturor ajo që është Marrëveshja e Ohrit në aspek të të drejtave të shqiptarëve dhe qytetarëve tjerë”, ka potencuar Grubi në intervistë.

300x250

Related posts

Konventa nacionale për BE-në e Maqedonisë së Veriut hodhi themelet për një proces të suksesshëm të negociatave të anëtarësimit

e-max

Osmani pas takimit me Blinken: SHBA-të ofrojnë mbështetje të fuqishme në proceset integruese evropiane të Maqedonisë së Veriut

e-max

Si i bëri bashkë Bujar Osmani 4 shtete ballkanike dhe e trazoi Serbinë

e-max