Haaland ende nuk ka vendosur për të ardhmen

Date:

Erling Haaland thuhet se ende nuk ka vendosur për të ardhmen e tij.

Kohëve të fundi u raportua se Manchester City ka arritur një marrëveshje në parim me lojtarin, por duket se ende nuk ka asgjë konkrete.

Edhe Real Madridi besohet se ka shprehur interesim serioz për ish-sulmuesin e Salzburgut.

Sipas gazetarit italian dhe ekspertit të merkatos, Fabrizio Romano, sulmuesi norvegjez ende nuk ka vendosur për të ardhmen.

Haaland thuhet se është i fokusuar te projekti, trajneri dhe faktorët e tjerë, para se të marrë një vendim final. Sulmuesi i Borussia Dortmundit vendimin mund ta marrë në ditët apo javët në vijim.

Romano gjithashtu theksoi se 21-vjeçari nuk ka asnjë marrëveshje të arritur me ndonjë klub.

Erling Haaland me klubin gjerman ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2024.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

E keni dëgjuar super bashkëpunimim ” Oda në Gyrbet” nga Besim Zeqiri e Muhamet Gashi?

Ata janë artistë të njohur të folkut shqiptar, me...

Njihuni me Bajrush Berisha që solli në Ramazan “Mirësevjen Dashuri”

Ai është vetëm 22 vjeç por që kur ka...

Grubi: Ftoj edhe VMRO-në të kontribuojë në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të...

Flamur Rudi djali nga Prizreni që mendon për atmosferën e shqiptarëve në Gjermani

Ai është një djalosh bukurosh me origjinë nga Prizreni...