Luanesha sjellë në jetë tre luanë në Kopshtin Zoologjik

Date:

Pas 20 viteve, në kopshtin Kopshtin Zoologjik të Shkupit një luaneshë pjelli tre luanë të vegjël.

“Kjo është një nga gjërat më të mira që i kanë ndodhur Kopshtit Zoologjik të Shkupit. Punonjësit e Kopshtit Zoologjik me kujdes kujdesen për luaneshën dhe të vegjëlit e saj”, u shpreh kryetarja e Bashkisë së Shkupit, Danella Arsovska.

Drejtori i Kopshtit Zoologjik të Shkupit u shpreh se vizitorët kanë mundësi t’i shohin luanët e vegjël kur do të jenë mjaftueshëm të rritur për të lëvizur.

Bashkia e Shkupit i njofton viztorët e Kopshtit Zoologjik të Shkupit se në periudhën e ardhshme të marrin pjesë në emërimin e këtyre tre luanëve.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Toyota po përgatit një veturë më të madhe elektrike

Toyota ka planifikuar të shtojë linjën e automjeteve elektrike...

Suedia synon të bëhet vendi i parë në Evropë “pa duhanpirje”

Suedia, e cila ka shkallën më të ulët të...

Tahiri: Kurti po eksperimenton me vendin, e ka harruar interesin qytetar për dialogun

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri të...