Humanisiti Halil Kastrati nuk ndalet, nis edhe 8 shtëpi të reja

Date:

Halil Kastrati nuk e ka ndërmend të ndalet me punën humanitare.
Ai sot ka njoftuar për nisjen edhe të 8 shtëpive të reja për familjet në nevojë.
Përmes një postimi, ai ka shprehur emocionet për këtë ditë, pasi thotë se rastet ishin të rënda.
Postimi i plotë:
Dite e rende edhe per neve sot, rastet e sodit ishin shume prekese, na ben me lot edhe neve rrefimet dhe gjendja e tyre.
Jetima, invalide te luftes, te semure, kto ishin gjendjet e familjeve qe i gjetem
Ne komunen e Drenasit i vizituam 7 familje dhe ju kumtuam lajmin se po behen me shtepi te reja fale edhe memorandumit me Komunen
Nga aty vazhduam per ne Komunen e Shtimes dhe e vizituam nje familje ne gjendje shume te rende, edhe kete familje e lajmeruam se kemi ardhur me ju nise
shtepine e re
Bamires, Zoti kurre mos ju humbte!
e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Brend i ri i grimit nga artisti shqiptar Ernesti

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më...

Albiona Tasholli një asambleiste shembull, e guximshme dhe aktive

Albiona Tasholli,një asambleiste shembull në Komunën e Lipjanit,nga radhët...

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...