Interi dhe Liverpooli avancojnë ndaj Milanit dhe Manchester Unitedit

Përfundojnë pjesët e para: Interi dhe Liverpooli avancojnë ndaj Milanit dhe Manchester Unitedit.
Kanë përfunduar pjesët e para të ndeshjeve Inter – Milan dhe Liverpool – Manchester United.
Interi është duke avancuar 2-0 falë dy golave të Lautaro Martinezit (4’, 40’) dhe Liverpooli po ashtu është në epërsi me dy gola (Luiz Diaz 5’, Mohammed Salah 22’) ndaj Manchester United.
“Zikaltrit” me këtë rezultat kualifikohen për në finale të Kupës së Italisë, ndërsa Liverpool e zbret përkohësisht Manchester Cityn nga vendi i parë në Premier League, shkruan lajmi.
Të dyja ndeshjet kanë dhuruar shumë raste të mira shënimi, pos golave.

Të fundit në përqindje