GazetaMax
LAJME

‘Ju lutem, na mbështesni’, Klitschko kërkon armë për ta mbrojtur hapësirën ajrore ukrainase

Kryetari i Kievit, Vitali Klitschko, u ka bërë thirrje aleatëve perëndimorë që të vazhdojnë ta furnizojnë me armë Ukrainën, teksa ky shtet po lufton kundër Rusisë.

“Ju lutem, na mbështesni”, tha ish-boksieri. Ai u bëri thirrje aleatëve evropianë dhe NATO-s që të dërgojnë armë esenciale për të mbrojtur hapësirën ajrore mbi Kiev.

“Ne jemi në gjendje që ta mbyllim vetë hapësirën tonë ajrore”, tha Klitscho. “Por, neve definitivisht na duhen armët e duhura”, shtoi ai.

Related posts

Po vinin për një dasmë në Shqipëri, ndërroi jetë vajza 6-vjeçe e familjes shqiptare që u aksidentua në Bolonja

e-max

Drejtori i Hekurudhave Majan Veseli mirëpret ambasadorin kinez, Zhang Zuo, konfirmohet bashkëpunimi

e-max

Grida Duma nuk është dakord me konkluzionet e Alibeajt: Duhet dorëheqje

e-max