GazetaMax
Sport

Juventus dhe Napoli interesohen për transferimin e Hamed Traores

Hamed Traore është njëri nga futbollistët kryesorë të Sassuolos këtë edicion.
Sulmuesi anësorë nga Bregu i Fildishtë ka pasur një sezon fantastik deri më tani, ku ka shënuar e asistuar rregullisht.
Por ai mund të largohet nga skuadra e tij aktuale në afatin kalimtar të verës, pasi interesimi nga skuadrat e mëdha nuk mungon për sulmuesin këmbëshpejtë.

Calciomercato ka raportuar se Juventus e Napoli janë duke u interesuar për lojtarin në fjalë, i cili këtë edicion ka shënuar tetë gola e ka asistuar në katër të tjerë.
Interesimi për lojtarin nuk mungon as nga Anglia e Spanja me skuadrat si Arsenal e Atletcio Madrid që gjithashtu kanë shprehur interesim për anësorin nga Bregu i Fildishtë.

Related posts

Milan me super transfer nga Chelsea

e-max

Arthur dhe Juventus do t`i ndajnë rrugët

e-max

Punë e kryer, këtë fanellë do ta vesh Messi sezonin e ardhshëm

e-max

Leave a Comment