Juventus vijon marshimin në Serie A

Date:

Juventusi ka arritur një tjetër fitore të rëndësishme përballë Specias në “Allianz Stadium”.

“Zonjës” i mjaftoi vetëm një gol i Alvaro Moratës i shënuar në minutën e 21’. Nga ana tjetër, Specia provoj të krijonte, por mbrojtja juventine ishte mirë e organizuar dhe nuk lejuan vend për gabime.

Gjithashtu në këtë takim ishte titullar dhe sulmuesi shqiptar, Rei Manaj, i cili nuk arriti të linte shenjën e tij.

Kështu Juventusi blindon vendin e 4-të në kampionat dhe vazhdon të besojë akoma më shumë te titulli.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Brend i ri i grimit nga artisti shqiptar Ernesti

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më...

Albiona Tasholli një asambleiste shembull, e guximshme dhe aktive

Albiona Tasholli,një asambleiste shembull në Komunën e Lipjanit,nga radhët...

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...