GazetaMax
SPORT

Juventus vijon marshimin në Serie A

Juventusi ka arritur një tjetër fitore të rëndësishme përballë Specias në “Allianz Stadium”.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

“Zonjës” i mjaftoi vetëm një gol i Alvaro Moratës i shënuar në minutën e 21’. Nga ana tjetër, Specia provoj të krijonte, por mbrojtja juventine ishte mirë e organizuar dhe nuk lejuan vend për gabime.

Gjithashtu në këtë takim ishte titullar dhe sulmuesi shqiptar, Rei Manaj, i cili nuk arriti të linte shenjën e tij.

Kështu Juventusi blindon vendin e 4-të në kampionat dhe vazhdon të besojë akoma më shumë te titulli.

300x250

Related posts

Brooklyn Nets suspendon Kyrie Irving me pesë ndeshje pa pagesë

e-max

Mino Raiola ka ndërruar jetë – ai kishte nën menaxhim disa nga futbollistët më të mirë në histori të futbollit

e-max

Kalendar “ferri” në prill, Klopp: Nuk jemi kundërshtari ideal për askënd

e-max